Kaikki harjoitukset peruttu maaliskuun loppuun asti

15.3.2020

Korona epidemian vaikutukset kauden 2019-2020 Koriskauteen

Malmin Super-Koris ry. 15.3.2020

- - - -

 

Seuramme hallitus on yksimielisesti päättänyt toimia THL:n ja muiden viranomaistahojen ohjeistuksen mukaan. Kuten olemme saaneet jo lukea Suomen Koripalloliitto toimi nopeasti ja lopetti kauden tähän tarkoittaen, ettei Koripalloliiton alaisia pelejä enää keväällä pelata.


MaSun hallitus on tehnyt 15.3.2020 päätöksen peruuttaa harjoitukset toistaiseksi maaliskuun loppuun saakka.


Vaikka koripalloharjoituksista on taukoa se ei tarkoita, että harjoittelu loppuisi. Tänä poikkeuksellisena aikana omatoimiharjoittelun tärkeys korostuu merkittävästi. Seuran hallitus ja valmentajat ovat rakentaneet seuran pelaajille henkilökohtaisen harjoitusohjelman tälle ajalle. Noudattaessaan annettua harjoitusohjelmaa pelaajat pystyvät kehittymään niin urheilijoina kuin koripalloilijoinakin.


MUISTA JOKAISESSA HARJOITUKSESSA NOUDATTAA VIRANOMAISTEN ANNETTUJA
OHJEITA JA VAROVAISUUTTA. SAIRAANA EI SAA HARJOITELLA!!!